Medinių baldų priežiūra

Medinių baldų priežiūra

Mediniai baldai sparčiai populiarėja, nes mūsų sąmoningumas, susijęs su ekologija, natūraliais produktais ir daiktais, turinčiais išliekamąją vertę, tik didėja.
Medinius baldus dažniausiai renkasi tie, kurie mėgsta natūralumą, praktiškumą ir sunkesnį stilių.
Masyvo baldai žmonėms sukelia teigiamas emocijas, maloniai nuteikia natūralaus medžio skleidžiama šiluma ir kvapas.
Mediniai baldai itin vertingi dėl savo išskirtinio vaizdo ir savybių ir gali būti perduodami iš kartos į kartą. Baldai gali tarnauti kelis šimtus metų. Net šimtą metų perkopusius medinius baldus galima sėkmingai restauruoti ir prikelti antram gyvenimui. Todėl, norint išsaugoti baldo iškirtinę išvaizda ir funkcialumą, medinių baldų priežiūrai reikėtų skirti ypatingą dėmesį.

Medinių baldų priežiūra:

  • Nelaikykite medinių baldų tiesioginėje saulės šviesoje, nes jie blunka.
  • Stenkitės statyti medinius baldus kuo toliau nuo radiatorių, orlaidžių ir kondicionierių – mediniams baldams kenkia temperatūros svyravimai.
  • Medžio masyvo baldai gali išdžiūti šildymo laikotarpiu, todėl patariama drėkinti namų orą. Esant oro drėgmei mažesnei nei 55%, atsiranda didelė rizika, kad baldas sutrūkinės. Taip atsitinka ne dėl gamintojo kaltės, o dėl neteisingos eksploatacijos.
  • Ne šildymo sezono metu, padidėjus oro drėgnumui virš 70%, mediniai baldai iš aplinkos taip pat pritraukia drėgmės, išsiplečia, judančios dalys gali pradėti kliūti viena į kitą, ar net, pavyzdžiui durelės, gali išsinerti iš sunėrimo vietų, todėl reikėtų patalpas sausinti (įjungti šildymą arba naudoti drėgmės surinkėjus).
  • Jei baldų durelės ar stalčiai varstosi netinkamai, pirmiausiai patikrinkite, ar baldas stovi taisyklingai – lygiagrečiai grindims. Jei ne, pakoreguokite baldo padėtį, remdamiesi gamintojo nurodymais. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad baldai gali susmegti į kiliminę dangą – tai taip pat gali būti netinkamo stalčių bei durelių varstymosi priežastis.
  • Kai kurių plastikinių ar guminių daiktų sudėtyje yra medžiagų, galinčių pažeisti medinių baldų apdailą – gali atsirasti dėmių, todėl vertėtų atidžiau rinktis jų pastatymo vietą arba naudoti minkštus apdangalus, audeklus bei servetėles.
  • Keiskite daiktų, esančių ant medinių baldų, stovėjimo vietą – net jeigu baldas nubluks, ant jo neliks ryškių dėmių.
  • Atsiradusius nešvarumus stenkitės nuvalyti iš karto. Vanduo gali palikti ant baldo šviesias dėmes, o kvepalai, alkoholis, priemonės po skutimosi ir medikamentai – smarkiai apgadinti apdailą.
  • Valydami baldus stenkitės naudoti gerai sugeriančias medžiagas, kad reikėtų kuo mažiau trinti.

Bene didžiausi medinių baldų priešai – saulė, drėgmė, vanduo, staigūs oro pasikeitimai, didelis karštis ir didelis šaltis. Norint, kad šie baldai ilgai tarnautų neužtenka juos nuolat prižiūrėti.
Labai svarbu jiems surasti gerą vietą – kad nebūtų arti šilumos šaltinio ir lango. Nuo radiatoriaus sklindanti šiluma ir per langą besiskverbiantys saulės spinduliai ilgainiui gali pakenkti – baldas ims skilinėti, keisti spalvą. Iš natūralaus medžio pagaminti baldai bijo karščio ir vandens. Todėl jei ant jo išsiliejo vanduo, nedelsiant reikėtų nusausinti. O jei statomas karštas kavos ar arbatos puodelis, vertėtų patiesti specialius padėklus

Dar svarbu žinoti kad mediena – tai natūralus gamtos produktas:
• Laikui bėgant, kad ir kokia apdaila būtų padengtas, turi savybę keisti savo spalvą.
• Medienos spalva nebuna vienodo atspalvio ar rašto, kadangi kiekvienas medis auga skirtingimis sąlygomis.